אף עקום

תוכן עניינים

תיקון של אף עקום – הליך כירורגי לכל דבר

אף עקום

אחד האתגרים הגדולים ביותר העומדים בפני מנתחי אף, הוא ביצוע תיקון של אף עקום. בכדי לבצע תיקון מסוג זה, חייב הרופא המנתח לאבחן בצורה מדויקת את מבנה האף של המטופל, ולגבש את תוכנית הניתוח שתתבצע כמובן, רק לאחר מספר בדיקות מקיפות. בזמן הבדיקות ייקח המנתח בחשבון מאפיינים כמו פרופורציות של האף במקביל לפנים, סימטריה של האף ואף יתכנן את השלבים לביצוע הניתוח. ניתוח אף עקום נחשב להליך מורכב באופן יחסי ובהשוואה לניתוחים פלסטיים אחרים, אך בכדי לקבל תוצאות אופטימליות, יש לבחור במנתח מקצועי ומנוסה. התעקמות של האף יכולה להיגרם כתוצאה מתאונה או בעקבות מכה חזקה, שבמקרים מסוימים גורמות אפילו לשבר.כדאי לטפל באף עקום

ביצוע תיקון של אף עקום  – שלב פגישת הייעוץ

השלב הראשון של הליך תיקון אף עקום, יתחיל בפגישת ייעוץ מקצועית במרפאה של המנתח. במהלך פגישת הייעוץ, יענה המנתח על כל השאלות הרלוונטיות, יבצע בדיקה רפואית, ימדוד את הפרופורציות של הפנים והיחסים של האף. בנוסף, בפגישה יתבצע תיאום ציפיות בין המטופל לבין המנתח. הציפיות יתבססו על צורתו של האף בין אם הוא עקום, גדול או רחב (לפני הניתוח), ועל פי הנתונים הפיזיולוגיים של המטופל. אין לזלזל בפגישת הייעוץ,  שכן היא זו שתקבע את הליך ביצוע ניתוח האף העקום. יש לענות על כל שאלותיו של המנתח בבהירות ודיוק קפדניים.

איך מתבצע תהליך של ניתוח אף עקום בפועל?

ניתוח אף עקוםכמו בכל תהליך כירורגי, גם כאשר מבצעים תיקון של אף עקום, המטופל יקבל זריקת הרדמה, אשר תמנע כל תחושת כאב בזמן הניתוח. ברוב המקרים מדובר בזריקה מקומית המלווה בטשטוש, זאת משום שהרדמה מלאה מחייבת חיבור למכונת הנשמה, מה שמסרבל את ההליך ומפריע למנתח לבצע את העבודה על האף עצמו. לאחר שתשפיע זריקת ההרדמה על הגוף, המנתח יתחיל את ההליך הכירורגי, ויבצע חתכים בתוך הנחיריים עצמם בכדי למנוע הופעה של צלקות בתום ההחלמה. החתכים ייחתכו בתוך הנחיריים, מה שיאפשר למנתח להגיע לסחוס ולעצמות ולהסירם.

לאחר ההסרה, יוכל המנתח להזיז את את האף למקום הרצוי, ולבצע קיבוע במקום החדש. בשלב הבא, יניח המנתח על אפו של המטופל סד מיוחד אשר יישאר על האף של המטופל במשך 7 ימים מלאים מתום הניתוח. בזמן ההחלמה, הסחוס והרקמות יתחילו להתאחות מחדש, העצם המרכזית של האף תעוצב על פי הצורה החדשה שתוכננה בפגישת הייעוץ, והאף ייראה אסתטי ופרופורציונלי לשאר הפנים.

Picture of ד"ר ישראל פישל
ד"ר ישראל פישל

אנו מתמחים בניתוחי עף ברמה הגבוהה ביותר, תוך שימוש בטכניקות מתקדמות ושמירה על סטנדרטים גבוהים.

התקשרו עכשיו! דילוג לתוכן