5 חודשים אחרי ניתוח אף

תוכן עניינים

5 חודשים אחרי ניתוח אף – האם עדיין נדרש מעקב רפואי?

5 חודשים אחרי ניתוח אף

ניתוח אף הוא אמנם ניתוח קוסמטי שמטרתו לייפות את מראה האף והפנים, אך אין לשכוח כי מדובר בהליך כירורגי, המלווה בהחלמה הנמשכת זמן לא מבוטל. במאמר הבא נסקור עבורכם בקצרה את התופעות השונות בתקופת ההחלמה, הנמשכת בין מספר שבועות למספר חודשים לאחר ניתוח האף, וכיצד מומלץ לנהוג בתקופה זו. חשוב לזכור שתקופת ההחלמה משתנה בין אדם לאדם וכי בשנה הראשונה (בין 3 ל- 5 חודשים אחרי ניתוח אף), יש לבצע מעקב רפואי.

5 חודשים לאחר ניתוח באף

קושי לנשום, כאבים ונפיחות – כמה חודשים זה נמשך אחרי ניתוח האף?

  • 5 חודשים אחרי שמבצעים ניתוח אףקשיי נשימה – בשבוע הראשון קיים קושי לנשום דרך האף ולכן יש לנשום מהפה. אחת מהסיבות בגללן יש קושי לנשום, היא כתוצאה מקרישי דם המצטברים באזור הנחיריים בעקבות הדימום הראשוני. חל איסור לבצע ניקוי כל עוד הגבס מונח על האף. רק אחרי 7 ימים מתום ביצועו של ניתוח האף, תגיעו לרופא המטפל אשר יסיר את הגבס, ואז תוכלו לשטוף את הפנים מקרישי הדם, השומן והלכלוך שיצטברו.
  • נפיחות – כבר בתום הניתוח תבחינו בנפיחות ובשטפי דם באזור שמסביב לאף, באזור העיניים והלחיים. נפיחות היא חלק מהתגובה הטבעית של הגוף אחרי ניתוח, וההחלמה ממנה היא חלק מתהליך אינדיוידואלי. יש מטופלים שהנפיחות נרגעת אצלם כבר לאחר שבוע, לעומת זאת, אצל מטופלים אחרים הנפיחות יורדת בהדרגה ונמשכת 5 חודשים אחרי ניתוח אף, ולעתים אפילו יותר מזה.
  • כאבים – להפתעתכם תגלו כי לאחר הניתוח לא תסבלו מכאבים חריגים. התחושה מלווה בקושי לנשום ובחוסר נוחות, אך מכיון ואין תחושה בעור עצמו, לא תחוו תחושה של כאב.

5 חודשים אחרי ניתוח אף – ״האם זה האף החדש שלי״?

רבים מהמטופלים שואלים בתקופה שלפני ואחרי הניתוח, מתי ניתן יהיה לראות את התוצאה סופית. גם כאן, בדומה לתופעת הנפיחות, מדובר בתהליך אישי המשתנה בין מטופל למטופל. אצל רוב האנשים אם עברו 5 חודשים אחרי ניתוח אף, זו כנראה תהיה הצורה הסופית שלו, אך מכיון ואין דרך מוחלטת לקבוע זאת, מומלץ לחכות 12 חודשים ואז באופן סופי תוכלו להסתכל במראה על האף החדש שלכם.

Picture of ד"ר ישראל פישל
ד"ר ישראל פישל

אנו מתמחים בניתוחי עף ברמה הגבוהה ביותר, תוך שימוש בטכניקות מתקדמות ושמירה על סטנדרטים גבוהים.

התקשרו עכשיו! דילוג לתוכן