4 חודשים אחרי ניתוח אף

תוכן עניינים

4 חודשים אחרי ניתוח אף – למה לצפות?

אחרי ניתוח אף

אם בצעתם כבר ניתוח אף, אתם בטח זוכרים את הימים שאחרי. תחושת מתח וחרדה. אנו חוששים ומקווים שהתוצאה תהיה בדיוק כפי שדמיינו. בניתוח אף, יש חשיבות גבוהה לזמן שאחרי ולמתן מנוחה לגוף. התוצאה הסופית נראית לעתים רק 4 חודשים אחרי ניתוח אף, ולפעמים אפילו יותר (במקרים מסוימים התוצאות הסופיות נראות לאחר שנה). סבלנות, רוגע ומנוחה חשובים מאוד בתקופה שאחרי הניתוח.

4 חודשים אחרי ניתוח אף – מתי הנפיחות עוברת לגמרי?

עניין הנפיחות מטריד את מרבית המטופלים, זאת משום שאין לכך תשובה חד משמעית. קיימים שני סוגי נפיחות: נפיחות מוקדמת ונפיחות מאוחרת. במהלך 1-3 חודשים לאחר הניתוח באף, רוב הנפיחות בדרך כלל יורדת, אך יש שינויים בקצב. יש בקרים, בהם האף ואזורים מסוימים בפנים נפוחים יותר, ויש בקרים שפחות. חשוב לזכור כי מדובר בנפיחות זמנית. הנפיחות המאוחרת – 10% שעדיין לא מיהרו לרדת, יישארו ובדרך כלל ייעלמו רק 4 חודשים אחרי ניתוח אף ולעתים אפילו יותר.

לאחר ניתוח אף

במה תלויה הורדת הנפיחות מספר חודשים לאחר הניתוח?

לאחר ניתוח באףהזמן שלוקח לכל הנפיחות לרדת איננו קשור למנתח. סוג הרקמות, קצב הריפוי של הגוף וסוג העור שלנו הם חלק מהגורמים המשפיעים על ירידת הנפיחות. אצל כל אחד קצב ההחלמה הוא שונה, ולפעמים הנפיחות מתעקשת ואיננה יורדת גם 6-8 חודשים לאחר ניתוח האף. סיבות נוספות לאי ירידה בנפיחות, קשורות לסחוס או להשתנות שומנית של הבצקת. במידה ועברו 4 חודשים אחרי ניתוח אף, ועדיין יש נפיחות, חלק מהמנתחים ימליצו על הזרקה של חומר הנקרא דפומדרול. אין מה למהר עם הזרקת החומר, מדובר על טיפול במקרים חריגים וקיימות אופציות אחרות כמו לדוגמא עיסוי של הרקמה.

בידקו כמה עולה ניתוח אף!

Picture of ד"ר ישראל פישל
ד"ר ישראל פישל

אנו מתמחים בניתוחי עף ברמה הגבוהה ביותר, תוך שימוש בטכניקות מתקדמות ושמירה על סטנדרטים גבוהים.

התקשרו עכשיו! דילוג לתוכן