3 חודשים אחרי ניתוח אף

תוכן עניינים

עברתם ניתוח אף אסתטי ? איך להתנהג 3 חודשים אחרי ניתוח אף?

ניתוח אף – איך תרגישו

אם כבר החלטתם לבצע ניתוח אף, ודאי יש לכם שאלות רבות בנושא. חשוב לציין כי ההחלמה מניתוח אף מתבצעת בשלבים, ולכן לכל חודש לאחר הניתוח יש את הדגשים שלו. במאמר הבא נעסוק בתחושות שאחרי הניתוח, ובפעולות עליהן יש לשים דגש 3 חודשים אחרי ניתוח אף.

3 חודשים אחרי ניתוח אף – איך מרגישים?

הימים הראשונים שאחרי הניתוח הם הקשים ביותר. כל אדם מקבל את הניתוח בצורה שונה ולכן הפעולות השגרתיות אותן אנו רגילים לבצע, משתנות ודורשות המלצה רפואית. בשבוע הראשון האף סתום מקרישי דם, יש תחושה של לחץ באזור הראש ואזורים מסוימים בפנים נפוחים. אמנם, בשבועיים הראשונים יש קושי לנשום דרך האף אך 3 חודשים לאחר הניתוח באף כמובן שכבר נושמים כרגיל. יש מצבים בהם הקושי לנשום נמשך בעקבות הצטלקות יתר פנימית, מדובר במקרים נדירים בלבד.

ניתוח אף – איך מרגישים אחרי

ממה כדאי להיזהר ועל מה חשוב לשמור בשבוע הראשון ועד 6 חודשים לאחר ניתוח אף?

ניתוח אף הרגשה3 חודשים אחרי ניתוח אף כדאי להימנע מחשיפה לשמש, שכן החום עלול לגרום לשטפי דם ואף להופעה של כתמים. בנוסף בשלושת השבועות הראשונים לאחר ניתוח אף מומלץ שלא להרכיב משקפיים, מכיון והאף עוד לא קיבל את צורתו הסופית ולחץ עלול לגרום לנזק. החלמה מלאה עלולה להימשך בין 3 חודשים אחרי ניתוח אף ובמקרים יוצאי דופן להגיע לשנה.

לסיכום, ניתוח אף הוא תהליך נפוץ המאפשר בסופו ליהנות מאף אסתטי המייפה את מראה הפנים. הניתוח אינו נחשב למסוכן, אך כמו בכל ניתוח יש חשיבות גבוהה להתנהלות שלנו לפני הניתוח, במהלכו והכי חשוב בסופו ובתקופת ההחלמה. חשוב לבחור במנתח מקצועי המחזיק בכל אישורי הבריאות הרלוונטים. את הניתוח ניתן לבצע רק מעל גיל 16 לאחר שהאף הגיע כמעט להתפתחותו המלאה.

ליחצו לקבלת מידע נוסף על ניתוח אף – החלמה

Picture of ד"ר ישראל פישל
ד"ר ישראל פישל

אנו מתמחים בניתוחי עף ברמה הגבוהה ביותר, תוך שימוש בטכניקות מתקדמות ושמירה על סטנדרטים גבוהים.

התקשרו עכשיו! דילוג לתוכן