ניתוח סינוסים

תוכן עניינים

ניתוח סינוסים – משפר את איכות החיים בצורה ניכרת לאנשים הסובלים מסינוסיטיס

ניתוח סינוסים

אחד הניתוחים הנפוצים בתחום ניתוח ׳אף אוזן גרון׳ ,המתבצע בעקבות בעיות נשימה כאלו ואחרות, נקרא ניתוח סינוסים. אנשים רבים סובלים מחסימות במערכת הנשימה, אשר גורמות לתופעות לוואי כמו כאבי ראש חריפים, לחצים באזור המצח והעיניים, התפתחות של חום ו/או דלקות כרוניות. ניתוח אף וסינוסים, מתבצע תוך שחרור הסינוס והחזרתו לתפקוד אופטימלי. למעשה כ-20% מהאוכלוסייה סובלת מדלקות במערות האף המכונות סינוסיטיס. מדובר בדלקת, אשר במצבים מסוימים מתפתחת לדלקת כרונית כתוצאה ממבנה אף בעייתי. ניתוח לפתיחת הסינוסים, חייב להתבצע על ידי רופא מומחה ומנוסה. מטרתו העיקרית של ניתוח זה, היא בראש ובראשונה להחזיר את מערכת הנשימה לתפקודה הטבעי ולשפר את פעולת הנשימה דרך האף. בנוסף, ניתוח זה מאפשר ניקוז אופטימלי של חללי הסינוסים ומשפר את איכות החיים בצורה ניכרת. הניתוח עצמו עורך בין שעה לשעתיים, תלוי במורכבותו של הניתוח.
ניתוח סינוסים - במה זה כרוך?

ניתוח סינוסים – רק על ידי מומחה אף אוזן גרון

 

ניתוח המטפל בסינוסיםההגדרה המקצועית לסינוסים היא, חללים הממוקמים באזור הפנים, ונפתחים לתוך חלל האף, דרך מעברי ניקוז צרים. הסינוסים מצופים ברירית דקה. רירית זו, תפקידה לפנות את הפסולת, המגיעה לכיוון האף ולמנוע הצטברות של מוגלה. ניתוח סינוסים הנפוץ ביותר, מכונה גם ניתוח אנדוסקופי של חללי הסינוסים. ניתוח זה, מתבצע עבור אנשים הסובלים מחסימה חלקית או מלאה בסינוסים עצמם. ניתוח אף וסינוסים, מתבצע רק על ידי מומחה אף אוזן גרון, בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית באמצעות מכשיר מיוחד המכונה אנדוסקופ. מכשיר זה מצויד במצלמה, המאפשרת לרופא המנתח לזהות את הבעיה לחסימה בסינוסים ולטפל בה מהשורש.

ניתוח לפתיחת הסינוסים – הליך הניתוח ויתרונות

אם בעבר, ניתוח סינוסים היה מתבצע באמצעות חתכים שנחתכו בקצה העליון של האף או דרך המצח, היום באמצעות המכשיר האנדוסקופי, הרופא יכול לראות בעזרת המצלמה בדיוק מה מתרחש בתוך חלל האף, מבלי לבצע חתך בפנים. היתרונות שבשימוש מכשיר זה:

  • הניתוח נחשב להליך קצר יותר מבעבר ופחות מסוכן.
  • בשימוש עם המכשיר האנדוסקופי, ניתן לשחרר חסימות שהצטברו בסינוסים, לנקז נוזלים או להסיר פוליפים אשר חוסמים את חלל האף ומקשים על נשימה תקינה דרך האף.
  • ניתוח בשיטה זו, מאפשר הסתכלות עמוקה יותר לתוך חלל האף, וזיהוי מהיר של הבעיה.
  • ניתוח בשיטה זו נחשב למדויק וממוקד הרבה יותר.
  • מאפשר לשמר את האזורים הבריאים בחלל האף מבלי לפגוע בהם.
  • ניתוח אנדוסקופי, בשונה מהשיטה הפתוחה המלווה בחתכים, לא כולל חתכים וצלקות.
Picture of ד"ר ישראל פישל
ד"ר ישראל פישל

אנו מתמחים בניתוחי עף ברמה הגבוהה ביותר, תוך שימוש בטכניקות מתקדמות ושמירה על סטנדרטים גבוהים.

עיצוב אף
התקשרו עכשיו! דילוג לתוכן