החלמה מניתוח אף

תוכן עניינים

החלמה מניתוח אף – חשיבות גבוהה

החלמה מניתוח אף, עלולה במצבים מסוימים להימשך זמן לא מבוטל, והיא הכרחית בכדי שנזכה לקבל את האף לו איחלנו לפני הניתוח. חשוב לשמור על מספר כללים במטרה לאפשר החלמה מלאה לאחר ניתוח אף. זמן ההתאוששות משתנה בין אדם לאדם ותלוי בגורמים רבים ביניהם סוג העור, הגיל של המנותח וגורמים נוספים אחרים.

החלמה מניתוח אף – כללי אצבע

רוב המנותחים מבצעים את ניתוח האף בהרדמה מקומית, בעוד אחרים בוחרים לבצע אותו בהרדמה מלאה. לאחר הניתוח יש תחושה המלווה בסחרחורת קלה בעקבות ההרדמה. כמו בכל ניתוח, גם אחרי ניתוח אף מרגישים טשטוש, קושי לתפקד ובעיקר מתקשים לנשום, ולכן נשארים כמה שעות בהשגחה אחרי ניתוח אף. זמן ההתאוששות נמשך מספר שעות, גם נתון זה משתנה בין אדם לאדם אך הממוצע עומד על 3 שעות התאוששות.מה שכדאי לדעת על החלמה מניתוח אף

 • אחרי הניתוח חשוב לדווח על כל כאב חריג לרופא המנתח או לצוות האחראי.
 • לאחר הניתוח יש צורך לליווי צמוד, זאת משום שיש איסור לנהוג אחרי ניתוח מסוג זה.
 • ברוב המקרים מקבלים המטופלים תרופות נגד כאבים, יש להקפיד על המינון המדויק של התרופות.
 • את הסד אסור להוריד במשך מספר ימים עד להורדתו ע״י הרופא.
 • אין לקנח את האף.
 • החלמה מניתוח אף חייבת להימשך מינימום 7 ימים, בהם מקפידים לנוח ונמנעים מפעילות גופנית מכל סוג שהוא.
 • ההחלמה אחרי ניתוח האף מלווה בהימנעות מחשיפה מוגברת לשמש או לחום קיצוני.

תופעות לוואי שעלולות להתפתח כחלק מתהליך ההחלמה של ניתוח אף

כמו כל ניתוח, גם החלמה מניתוח אף מלווה בכאבים, חוסר נוחות ולעתים בתופעות לוואי. תופעות הלוואי שרוב המטופלים חווים במהלך תהליך ההחלמה מניתוח באף הן:

 • גירוד באזור האף ומסביב לו.
 • הפרשות של נוזלים מאזור הניתוח.
 • חוסר יכולת לנשום דרך האף.
 • רגישות יתר.
 • דימומים מאזור הנחיריים.
 • שטפי דם פנימיים מסביב לעיניים.
 • נפיחות באזורים שמסביב לאף, בעיניים, בלחיים ולעתים גם בצוואר העליון.

החלמה מהליך של ניתוח אףכל תופעות הלוואי עוברות לאחר זמן מה ובסופו של דבר, נעלמות לחלוטין. התופעה היחידה שעלולה להימשך זמן רב היא תופעה הנקראת נפיחות מאוחרת, אשר במקרים מסוימים צצה לאחר שהסד מורד מהאף. במקרים נדירים יש מטופלים אשר חשים באובדן חוש הריח או בהתפתחות של זיהומים. במקרים אלה ואחרים, לעתים יש צורך לבצע ניתוח אף חוזר לאחר שנה מתום הניתוח הראשון. ברוב המקרים, המטופלים שעברו את הניתוח חוזרים לתפקוד מלא לאחר 10 ימים בלבד.

ניתוח אף: החלמה, וכל מה שכדאי לדעת על תהליך הניתוח

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מבצעים ניתוחים פלסטיים במטרה לשפר את מראה גופם או פניהם, לשפר לעצמם את איכות החיים ולעתים אף להעלות את בטחונם העצמי. במאמר הבא נציג את כל השאלות והתשובות הנפוצות ביותר בנוגע לניתוח אף קוסמטי.

איך מתבצע הניתוח?

האף של כולנו מורכב מרקמות רכות, סחוסים ועצמות. תפקידיו של האף באים לידי ביטוי, בתהליכי הנשימה, סינון גופים זרים, חימום ומתן לחות. בניתוח אף, הרופא המנתח מבצע עיצוב של השלד והרקמות.

האם יש צלקות?

בדרך כלל רוב הצלקות לאחר הניתוח אינן נראות לעין.

איך אני אדע שהאף החדש ימצא חן בעיניי?

בעקבות התפתחות הטכנולוגיה, רוב מנתחי האף המקצועיים, מאפשרים המחשה של ה׳אף החדש׳ באמצעות הדמיה ממוחשבת. לפני הניתוח, יש פגישת ייעוץ בה מתאמים את הציפיות מהניתוח. ברוב המקרים, האף ה׳חדש׳ נראה אפילו טוב יותר מאשר בהדמיה, זאת משום שבזמן הניתוח, ניתן לעשות שינויים אותם לא ניתן להעביר במחשב.

האם יש סיכונים כתוצאה מניתוח אף?

אמנם אחוזי ההצלחה של ניתוחי אף גבוהים, אך כמו בכל ניתוח, תמיד יש סיכונים ביניהם זיהום, דימום או תגובה שאינה צפויה להרדמה. בחרו רופא מקצועי ומנוסה אשר ערוך ומודע לסיכונים אלה, ויידע איך להתמודד איתם במצב אמת.

חשיבותו של תהליך ההחלמה

כמו כל ניתוח שאנו עוברים גם אחרי ניתוח אף, ההחלמה היא קריטית, זאת משום שהגוף נמצא תחת לחץ, הנפש רגישה, ואנו זקוקים למנוחה מוחלטת ולתמיכה מלאה. יש לפעול לפי ההוראות המדויקות של הרופא, לא לקנח את האף בשבוע הראשון ולא לגעת בסד.

מה דורש תהליך ההחלמה מהניתוח?

לאחר שעברנו את הניתוח אף עצמו, ההחלמה ושלביה חייבים להתבצע בקור רוח, רוגע וסבלנות. ההמלצה היא להיות בימים הראשונים עם אדם הקרוב אליכם, בכדי לקבל עידוד ותחושה טובה.

ניתוח אף החלמה – משך

זמן ההחלמה הראשוני לאחר ניתוח אף, נמשך כ-7 ימים, עד שמגיעים שוב לרופא להורדת הסד שהונח בתום הניתוח אף. זמן ההחלמה יכול להימשך במצבים מסוימים גם יותר משבוע, בעקבות נפיחות מאוחרת ו/או שטפי דם שמופיעים כתוצאה מהניתוח.

מה הקושי בהחלמה שאחרי ניתוח אף?

48 השעות שאחרי הניתוח, לרוב הן הקשות ביותר, זאת משום שהאף סתום מקרישי דם שהצטברו, יש נפיחות, שטפי דם ותחושת אי נוחות.

האם יש סיכוי להתפתחות של בעיות נשימה בעקבות הניתוח?

לא. בין 2-6 שבועות לאחר הניתוח, יש קושי לנשום דרך האף. אצל רוב מטופלים אשר עברו את הניתוח, תהליך ההחלמה די קצר ורק במקרים נדירים, נוצרת בעית נשימה בעקבות הצטלקות יתר.

האם יש כאבים אחרי הניתוח?

החדשות הטובות הן שאחרי ניתוח אף, תהליך ההחלמה אינו מלווה בכאבים אלא רק בתחושת אי נוחות המדומה להצטננות קשה.

לאחר 7 ימים, כאשר מורידים את הסד, כיצד נראים?

7 ימים אחרי ניתוח אף, תהליך ההחלמה כבר די מאחורינו, רוב שטפי הדם כבר נעלמו, ויש נפיחות שמשתנה בין אדם לאדם וחולפת בהדרגה. באופן כללי, תהליך ההחלמה מניתוח אף משתנה בין אדם לאדם.

האם אחרי שמורידים את הסד, זו תהיה הצורה של האף שלי?

מבחינת המראה, זמן ההחלמה אחרי ניתוח אף ייחשב ארוך יותר, זאת משום שיש סוג של נפיחות הנקראת ׳״נפיחות מאוחרת״, אשר נוטה להופיע רק אחרי כמה ימים מסיומו של ניתוח האף. החלמה זו היא מעט יותר ממושכת ואת צורתו הסופית של האף ניתן יהיה לראות רק לאחר מספר חודשים (בין 4-12).

ראו גם: התעטשות אחרי ניתוח אף.

Picture of ד"ר ישראל פישל
ד"ר ישראל פישל

אנו מתמחים בניתוחי עף ברמה הגבוהה ביותר, תוך שימוש בטכניקות מתקדמות ושמירה על סטנדרטים גבוהים.

החלמה מניתוח אף
התקשרו עכשיו! דילוג לתוכן