אף גדול

תוכן עניינים

יש לכם אף גדול? מה אפשר לעשות?

אף גדול

הפנים הם הדבר הראשון עליו מסתכלים אנשים אשר פוגשים אותנו לראשונה, ולכן באופן טבעי המראה שלהם כל כך חשוב לנו. לאלה מאיתנו שנולדו עם אף גדול, ולא פרופורציונלי לתווי הפנים שלנו, יש אופציה לבצע ניתוח אף גדול, להקטין את מראה האף בצורה ניכרת ולשנות את הפרופורציות של הפנים. ניתוח אף אסתטי, מאפשר לנו לשפר את הביטחון העצמי שלנו, מעניק לנו תחושה טובה עם עצמנו ומאפשר לנו לשפר את איכות החיים שלנו בצורה משמעותית. אל תישארו עם תחושה לא טובה לגבי מראה האף שלכם, התייעצו עם מנתח אף מומחה, ותיק ומקצועי שיבצע עבורכם את הניתוח.

הקטנה של אף גדול – מה כוללת הפרוצדורה?

ניתוח אף גדול הוא פיתרון אולטימטיבי עבור אנשים הסובלים מבעיית אסתטיקה כתוצאה ממראה האף שלהם. אף רחב, אף גדול, אף קטן, נחיריים מורחבות הם רק חלק מהמראות המדאיגים חלק מהאנשים, ואת רובם ניתן לפתור באמצעות ניתוח אסתטי. תהליך ההקטנה של אף גדול כולל הסרה של הסחוס וחלק מהעצם תוך מיקומו של האף בצורה אחרת, ממה שהיה ממוקם קודם לכם. לפני שתחליטו על המנתח שיבצע עבורכם את השינוי האסתטי, תבצעו מספר בדיקות רפואיות במטרה שהתהליך יבוצע על הצד הטוב והמקצועי ביותר. בנוסף, במידה ואתם סובלים מבעיות נשימה כלשהן, תוכלו לבצע את הניתוח האסתטי לשינוי מראה אפכם, בשילוב עם ניתוח רפואי לשיפורה של הבעיה.

יש לך אף גדול ?

ניתוח אף אסתטי – מקטין את האף הגדול

בתחילתו של הניתוח האסתטי, יקבל המטופל זריקת הרדמה מקומית או מלאה (תלוי במורכבות הניתוח), ורק לאחר מספר דקות יתחיל תהליך הניתוח. ברוב המקרים יתבצע ניתוח אף גדול סגור, בו המנתח נכנס אל האף דרך ניתוח לסידור אף גדולהתעלות, ע״י ביצוע חתכים פנימיים.

לאחר מכן, תתבצע ההסרה של חתיכות סחוס, רקמות עור וחלק מהעצם של האף. השלב הבא הוא מיקום של האף על פי צורתו החדשה, וקיבוע של האף בסד מיוחד למשך 7 ימים לפחות. מיד בתום הניתוח, יחל תהליך ההחלמה הממושך, בו האף שעד לפני רגע היה גדול, השתנה לקטן יותר, וכעת בעזרת התעצבות מחודשת של הסחוס והעצמות, יתעצב האף מחדש עד להחלמה של כל הרקמות. החשיבות על שמירת הקיבוע ושמירה על תהליך ההחלמה לפי הוראותיו של הרופא היא קריטית, שכן במידה והסד יזוז ממקומו בזמן ההתאחות, תתעוות צורתו של האף והתוצאה תיפגע.

אף קטן ואסתטי – אפשר לראות את זה לפני כן

ההתקדמות הטכנולוגית חסרת המעצורים, הביאה שינויים גם בתחום הרפואה האסתטית. בעזרת תוכנה של הדמיה ממוחשבת, ניתן לחזות את מראה האף שלנו, זמן רב לפני הניתוח. התוכנה עושה שימוש בתמונה שלנו ובעזרת מאפיינים שונים, התוכנה מציגה איך האף שלנו ייראה בתום הניתוח ובתום תהליך ההחלמה. יש לזכור כי ההתגבשות של האף החדש עלולה לערוך מספר חודשים, ולכן סבלנות היא מצרך חשוב לתהליך. תוכנת ההדמיה הממוחשבת, מאפשרת תיאום ציפיות כללי, אך חשוב לזכור כי היא לא תואמת את המציאות ב-100%, שכן ניתוח כירורגי הוא תהליך דינמי שעלול להשתנות.

ניתוח לקיצור אף ארוך

אף ארוך

ניתוחי אף לקיצור אף ארוך, נחשבים לפופולריים במיוחד בקרב מבוגרים וצעירים גם יחד. מכיון והאף הוא איבר מרכזי בפנים שלנו, הוא משפיע באופן ניכר על הפרופורציות של כל הפנים. אף ארוך, עבה או שאינו מתאים באופן פרופורציונלי לשאר הפנים, עלול לערער את הדימוי והביטחון העצמי שלנו, ואף לפגוע ביחסים החברתיים של אותם אנשים. אנשים אשר סובלים מהצורה של האף שלהם ולא מרוצים ממנה, יכולים לפתור את הבעיה באמצעות ביצוע של ניתוח אף ארוך אסתטי.

איך מתבצע ניתוח לקיצור אף ארוך?

את אורכו של האף, משנים תוך שינוי הגודל של הסחוסים והעצם. במהלך הניתוח, המנתח ישנה את הגודל של האף הארוך או העבה, לפי הפרופורציות המתאימות לפנים של המטופל. למרות שמתבצע שינוי מהותי בגודל האף ושינוי מהיותו ארוך לקצר, המנתח חייב לשמור על בריאותו של האף בכדי שלא תיפגע מערכת הנשימה, זאת על ידי שימור קשת הסחוס והענקת תמיכה אופטימלית לנחיריים. אף ארוך שישתנה לאף קצר מדי, עלול לגרום לבעיות נשימה כאלה ואחרות. הליך הניתוח משתנה בין מטופל למטופל, על פי הצרכים האישיים של אותו אדם.

מאף ארוך לאף קצר – מה קורה לאחר הניתוח?

לאחר שמנתח האף ביצע ניתוח אף ארוך, וסיים להסיר את כל חתיכות העצם והרקמות המיותרות, הוא ידחוף לתוך הנחיריים שני טמפונים מיוחדים, שתפקידם יהיה לספוג את הדם אשר ממשיך לנזול בימים הראשונים. על האף, יניח המנתח סד מיוחד אשר יסייע להחלמה של האף מהניתוח, ייצב ויקבע את האף עד שיגיע הזמן להסירו.

יש לך אף ארוך ? עשה ניתוחההסרה הן של הטמפונים והן של הסד עצמו, תתבצע אך ורק על ידי הרופא המנתח. כמובן שכבר לאחר הסרת הסד והטמפונים, מיד ניתן יהיה להבחין בשינוי. ניתוח אף אסתטי הוא תהליך כירורגי לכל דבר, ולכן מלווה בסיכונים מסוימים בעקבות שיבוש לא צפוי של הליך הניתוח. יחד עם זאת, חשוב לציין כי אחוזי ההצלחה של ניתוחים בהם משנים את אורכו של האף גבוהים במיוחד. לאחר ביצוע הניתוח לקיצור אף ארוך, חשוב מאוד להקשיב להוראות המנתח, ולבצע בדיוק את מה שהוא אומר, שכן האף נמצא במצב רגיש וכל פעולה שאיננה נכונה, עלולה לפגוע הן בצורתו הסופית של האף והן בבריאות של המטופל. משך ההחלמה,  משתנה גם היא בין מטופל למטופל ולכן את צורתו הסופית של האף ניתן לראות בין מספר שבועות למספר חודשים.

ראו גם: ניתוח אף סולד.

Picture of ד"ר ישראל פישל
ד"ר ישראל פישל

אנו מתמחים בניתוחי עף ברמה הגבוהה ביותר, תוך שימוש בטכניקות מתקדמות ושמירה על סטנדרטים גבוהים.

התקשרו עכשיו! דילוג לתוכן